Електронні пристрої
Десульфатор акумулятора

Пристрій для десульфатації кислотного акумулятора - це пристрій, який використовується для видалення накопиченого на поверхні пластин акумулятора шару сірчаної солі (сульфату свинцю), який може утворитися через неповне заряджання або недостатнє заряджання акумулятора.

Десульфатація акумулятора може здійснюватися різними способами, але найпоширеніший метод ґрунтується на застосуванні імпульсних струмів. Цей метод використовує короткі імпульси струму, які генеруються спеціальним пристроєм і надсилаються в акумулятор, щоб зруйнувати шар сірчаної солі на поверхні пластин.

View the embedded image gallery online at:
https://elk.od.ua/uk/diy/desulfator#sigProId67112a8af9

Пристрої десульфатації акумуляторів зазвичай мають мікропроцесорне управління і здатні автоматично адаптуватися до різних типів акумуляторів. Вони можуть працювати як з автомобільними, так і з глибокорозрядними акумуляторами. Крім того, вони зазвичай оснащені системою безпеки, щоб запобігти перегріву та пошкодженню акумулятора.

 

Важливо відзначити, що десульфатація може допомогти відновити деякі властивості акумулятора та збільшити його термін служби, але не може повністю повернути його до початкового стану, якщо він вже був пошкоджений. Тому рекомендується використовувати пристрій для десульфатації як додатковий засіб догляду за акумулятором, а не як заміну регулярного обслуговування та заряджання.

Електронні пристрої