Особливості архітектурного підсвічування об'єктів

Особливості архітектурного підсвічування об'єктів

Існують норми, яких варто дотримуватися при монтажі світлотехнічного обладнання, використання якісних інструментів та приладів під час встановлення, рівномірного розподілу світла та ін.

Підсвічування храмів
Для створення архітектурного підсвічування храму (церкви) спочатку проводиться аналіз будівлі: особливості будови, стиль, складність конструкції, її габарити, кількість куполів та ін. І вже ґрунтуючись на висновках аналізу створюється проект освітлення.Ключові моменти зовнішнього підсвічування храмів

На відміну від готелів, театрів та інших будівель храми є духовною та культурною спадщиною. Тому, створюючи проект архітектурного освітлення, завжди підкреслюється велич будівлі. Залежно від складності конструкції та бажаного ефекту виділяють декілька видів освітлення:

  • Акцентне
  • Заливання
  • Локальне.

Майже завжди їх комбінують при проектуванні для створення якісного та красивого світла. Не менш важливим є монтаж приладів стійких до перепадів температур, стрибків напруги, захищених від попадання вологи та пилу.

Підсвічування готелів
За допомогою фасадного освітлення сьогодні можна підкреслити архітектурні особливості будь-якого об'єкта. Таким чином, вдається виділити фасад готелю на тлі інших будівель. Висвітлення такого типу надає краси та дорожнечі будівлі, робить її більш стильною та сучасною.

При створенні проекту для фасадного освітлення готелю слід враховувати не лише особливості архітектури, а й низку інших моментів:

  • Місцевий ландшафт
  • Територіальне розташування
  • Наявність інших будівель з фасадним підсвічуванням поряд з готелем та ін.

Варто пам'ятати, що таке освітлення покращує видимість камер відеоспостереження. Тому дуже важливо, щоб при освітленні не було глухих зон.

Підсвічування спортмайданчиків
До спортивного освітлення відносять створення проектів та монтаж освітлювальних приладів для спортивних майданчиків, басейнів, гірськолижних трамплінів та ін. Тому дуже важливо звертатися до професіоналів для розробки проекту освітлення.

Оскільки освітлення спортивних об'єктів ділять на відкриті та криті майданчики, то залежно від типу враховуються особливості організації та подачі світла. Для критих будівель важливо враховувати висоту стель, відеоспостереження, призначення об'єкту (басейн, спортивний зал та ін.)

Освітлення