Системи освітлення для фонтанів

Системи освітлення для фонтанів

Фонтани – класичний елемент дизайну ландшафту, саду, приміщення, що приносить красу і створює приємну атмосферу навколо.

Надзвичайну ефектність такій водній споруді в темний час доби надає підводне підсвічування та декоративне освітлення прилеглої території. Завдяки такій комбінації можна реалізовувати різні ідеї, цікаві, вишукані, романтичні та казкові рішення. Межі фантазії тут немає, варіантів існує маса, все залежить від бажань, ідей та переваг замовника.

Види освітлення для фонтану

Варіантів організації освітлення декоративних фонтанів існує безліч – це справа смаку та бюджету.

Світильники для фонтанів основних типів:

  • Прожектори для фонтанів. Добре висвітлює широку поверхню чи певну частину території. Застосовуються лампи різних видів: розжарювання при низькій напрузі, для яскравішого освітлення – галогенні, а також лампи з вбудованим рефлектором.
  • Спрямоване освітлення для фонтанів з вузьким пучком світлом. Фокусує промінь світла за допомогою спеціального плафона та лампи, освітлюючи певну зону чи предмет. Таким чином, можна підкреслити та виділити певний елемент, скульптуру чи рослину.

Дизайнерське оформлення фонтану з використанням освітлення
Цікаві та ефектні результати дає використання різних відтінків при підсвічуванні фонтанів або освітленні прилеглої території. дизайнерів.

Є прості правила та незаперечні закони застосування колірних рішень у дизайні: наприклад, використання зеленої палітри створює спокійну та умиротворену атмосферу, що покращує працездатність, а сині відтінки при тривалому сприйнятті можуть бути джерелом гнітючого враження і навіть знижувати артеріальний тиск! Червоні та помаранчеві кольори привнесуть атмосферу позитиву, радості та свята, динаміки, ці відтінки також стимулюють активність, АЛЕ! лише протягом перших 15-20 хв. сприйняття, після чого може служити негативним – у разі дратівливим, чинником. Нейтральними будуть жовті та білі відтінки, які створюють відчуття легкості, чистоти та свіжості – це так звані «легкі» кольори.

Найцікавішими варіантами для оформлення фонтану є такі світильники:

  • З загостреними кінцями
  • На оригінальних підставках
  • Підводні прожектори
  • З рефлектором змінним відтінком
  • Вільні плаваючі.

    Широка різноманітність світильників для фонтанів, що випускаються, дозволяє отримувати неперевершені ефекти, буквально на очах видозмінювати звичний пейзаж на територію повну нерозгаданих загадок, з особливою, неповторною атмосферою і настроєм.

Освітлення