Охоронне освітлення периметра

Охоронне освітлення периметра

Сьогодні безліч територій різного призначення потребують охорони. Для цієї мети часто застосовують відеоспостереження, яке функціонує цілодобово, але щоб об'єкти були видні в будь-який час доби, потрібно хороше освітлення.

Тоді на майданчиках можуть безпечно переміщатися і персонал, і техніка, а камери видаватимуть чіткі записи.

Серед об'єктів, що охороняються:

  • виробничі цехи;
  • стоянки автотранспорту;
  • адміністративні будівлі;
  • склади та інше.

Правила освітлення

Охоронне висвітлення регламентується з боку закону та вимагає чіткого виконання всіх прописаних норм. Невиконання нормативів тягне за собою не лише адміністративну відповідальність власника під час перевірок, а й порушення безпеки.

Головним завданням підсвічування територій є забезпечення цілодобового режиму роботи підприємства та створення комфортних умов. Сучасні норми рекомендують використовувати відразу кілька видів підсвічування:

  • Дежурну. Метою її є висвітлити територію та виявити порушників при їх появі. Таке освітлення нерідко вводить зловмисників в оману.
  • Тривожну. Вона активується, якщо надійшов сигнал тривоги. Тоді джерело світла починає підвищувати і зменшувати інтенсивність освітленості чи блимати. Як правило, відбувається це одночасно із сигналізацією, створюючи психологічне навантаження на порушників.

Щодо вибору освітлювальних приладів, то обмежень тут немає. Найчастіше використовуються світлодіодні світильники завдяки їх економічності та якісному освітленню. Також вони відрізняються надійністю та довговічністю.

Як проводиться охоронне освітлення

Охоронне освітлення периметра починається з проектування. Важливо визначити, яка кількість освітлювальних приладів необхідна для конкретного об'єкта, якою має бути відстань між ними, куди має бути направлений потік світла від кожного джерела тощо. Для цього робиться світлотехнічний розрахунок для кожної зони окремо.

Подібні роботи можуть грамотно виконати лише кваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи. В іншому випадку підприємство ризикує як своєю безпекою, так і якістю освітленості.

Щоб отримати правильний розрахунок та грамотно розроблений проект з охоронного освітлення, потрібно звертатися лише до професійної компанії, яка спеціалізується у цьому напрямі.

Освітлення