Системи освітлення для підсвічування будівель

Монтаж електропроводки у дерев'яному будинку

Пожежна статистика свідчить – більше половини загорянь у дерев'яних будинках виникає через несправну електропроводку. На практиці основною причиною несправностей та подальшого короткого замикання найчастіше стає порушення цілісності ізоляції проводів в електропроводці.

Як правило, це відбувається через підвищене навантаження на дроти або через механічні пошкодження ізоляції. Існує два типи електромонтажу проводки в дерев'яному будинку: відкритий електромонтаж і прихований електромонтаж. У чому їхня відмінність, переваги та недоліки? Переваги відкритого електромонтажу: в першу чергу вартість відкритого електромонтажу суттєво нижча порівняно із прихованим монтажем електропроводки, це обумовлено багатьма факторами.

Насамперед це спрощення роботи електромонтажника. Набагато швидше виконується робота з монтажу, вартість матеріалів набагато дешевша. Таку проводку завжди легко відремонтувати, перенести або додати деякі елементи не складає особливих труднощів. При монтажі електропроводки у дерев'яному будинку використовуються відносно недорогі матеріали. З недоліків: відкрита електропроводка більш схильна до механічних пошкоджень, має не естетичний вигляд, про клас захисту (IP) можна забути.

Приховану проводку можна виконувати у двох варіантах

Перший варіант, це коли заводом-виробником передбачений варіант прокладання електрокабелів.

Другий варіант, коли електромонтажні роботи проводяться безпосередньо вже в побудованому будинку.

У першому та другому випадку роботи повинні проводитись грамотними фахівцями. Слід знати, що прокладка електро-магістралей у гофрованій трубі ПВХ заборонена (див. СНіП, ПУЕ), цьому є кілька пояснень. При виробництві такого електро-монтажу "доморощеними" фахівцями, які з метою економії своїх сил, часу і матеріалів, прокладають електро-магістралі в гофрах ПВХ у порожнечах, при цьому пояснюючи неписьменному замовнику, що це так і повинно бути, є помилкою. Це є об'єктом пильної уваги гризунів, які не проти спробувати це на смак. Ситуація погіршується тим, що згодом у цих порожнинах накопичується деревний пил, а це може призвести до пожежі. По суті, існує два методи прокладки: перший це прокладка в метало-рукаві, другий це в мідних трубах. Але так як прокладка в мідних трубах дуже затратна в самому матеріалі, то найбільш оптимальний варіант - це метало-рукав. Головна перевага метало-рукави полягає в його пожежо-безпеці.

При використанні даного способу проводки вам необхідно буде дотриматися декількох жорстких умов: для захисту стінок труби від корозії вона повинна бути зсередини пофарбована або оцинкована. Для захисту ізоляції кабелю від гострих кромок, що виходять при нарізанні труб, на їх кінці необхідно одягнути спеціальні пластикові заглушки.

Освітлення