Варіанти штучного освітлення

Освітлення перукарні

Загальні правила висвітлення перукарні як підприємства побутового обслуговування регламентуються державними санітарними нормами, з урахуванням вимог охорони здоров'я відвідувачів та співробітників.

Освітлення в перукарні є одним із факторів комфорту відвідувачів, якість виконання, зручність користування, широкий спектр освітленості, всі ці критерії впливають не лише на комфорт відвідувачів, а й на прибуток самого підприємства.

Особливу важливість потрібно визначати не тільки якості самого монтажу, але й правильності встановлення приладів освітлення, Освітлення залу, де проводиться фарбування волосся, вимагає до себе велике залучення природного світла, воно потрібно для правильного визначення кольору волосся. Тому тут найбільше підійдуть лампи з денним освітленням. Звичайно ж, найоптимальнішим у цьому випадку є природне освітлення, але в перукарнях існують приміщення не тільки для фарбування волосся. Таке приміщення як рецепшин-це особа або візитна картка салону, і має відповідати рівню такого приміщення, правду кажуть, зустрічають по одягу ... тому освітлення тут має бути не тільки правильним, а й красивим. Тут найбільш сприятливим буде точкове, спрямоване освітлення. Воно має бути яскравим для здійснення фінансово-документальних операцій. Зона очікування має бути освітлена більш м'яким та комфортним освітленням.

Для штучного загального освітлення робочих залів можна використовувати люмінесцентні лампи. Вони створюють яскраве безтіньове освітлення. Тут можна використовувати модульні системи освітлення, які дають загальне освітлення залу і має становити не менше 2000 лк. За існуючими нормами освітлення робочих зон майстра, крім загального освітлення, має бути освітлення самого робочого місця. До таких робочих зон відноситься робоче місце майстра з манікюру, тут до загального освітлення потрібно додаткове освітлення. Світильники типу downlight найбільше підійдуть до цього робочого місця, освітленість повинна становити не менше 700 лк.

Крім цього в салонах краси як і в будь-яких приміщеннях побутового обслуговування населення за санітарними нормами існують санвузли, які повинні також мати свій ступінь освітленості.

Освітлення